Aktualności
Czat
Forum
Download
Linki
Kontakt

Do poczytania
Jak rozpoznać różne wersje Tamagotchi
Historia Tamagotchi
Tamadepa - raj dla fanów
Od dziecka do dorosłego - rodzina Blended

Kiedy zaczynasz zabawę z Tamagotchi V5, zawsze na początku otrzymujesz 3 jajka , które należą do rodziny . Z każdego wykluwa się niemowlę. Istnieją 3 typy niemowląt, z których każde może być zarówno chłopcem, jak i dziewczynką. Nie możesz mieć na raz trzech niemowlaków tego samego typu, jak również trzech tej samej płci. Dwa najstarsze (według informacji po wybraniu ikony z wagą) zawsze będą chłopcem i dziewczynką i być może należeć będą do tej samej grupy dorosłych. Każde z niemowląt określa jeden typ rodziny - Inteligentny (Smart), Radosny (Cheerful) lub Przyjazny (Easygoing). Z danego typu niemowlęcia wyrasta zawsze takie samo dziecko (np. z chłopca Mimifuwatchi - Mousetchi), z wyjątkiem tzw. rasowych rodzin (pure families).

Kiedy Twoje Tamagotchi są dziećmi, zaczynają potrzebować treningu. O określonych porach (patrz artykuł o zwiększaniu poziomu więzi rodzinnych) nad ich głowami pojawi się dymek ze znakiem zapytania lub z nutką. Po wybraniu wtedy pierwszej ikonki w dolnym rzędzie pojawią się trzy opcje. Każda związana jest z określonym typem rodzinki - pierwsza z Inteligentną, druga z Radosną, trzecia z Przyjazną.

Wybieranie odpowiednich przedmiotów treningowych sprawia, że dwie najstarsze postacie wyrosną na należące do danego typu rodziny. Np. wybieranie pierwszego przedmiotu pomoże im stać się postaciami ze Smart Family (Rodzinki Inteligentnej).

Z każdego dziecka może rozwinąć się każdy nastolatek tej samej płci, a z każdego nastolatka - każdy dorosły. Wszystkie jednak będą związane z jednym typem rodziny. Trening decyduje o rozwoju, zwiększa również więzi rodzinne. Zatem poziom więzi i wybór przedmiotów treningowych decyduje o tym, jaką dorosłą postać otrzymasz (chodzi tu o dwa najstarsze Tamagotchi, trzecie jest wybierane losowo). Nie możesz wyhodować trzech postaci z trzech różnych grup (np. nie możesz mieć Mametchiego, Memetchi i Kuchipatchiego naraz), nie możesz także mieć trzech należących do tej samej grupy (np. dwóch Mametchich i Chantotchi). Dwie postacie będą należeć do tej samej, jedna do innej.

Kiedy dorosły weĽmie ślub, zmienia się w rodzica i jest gotowy do stworzenia nowej generacji. Każdy dorosły staje się takim rodzicem, jak pokazuje rysunek poniżej. Każdy dorosły płci męskiej może poślubić dowolnego dorosłego płci żeńskiej.

Specjalne postacie

Istnieją także inne dorosłe postacie i rodzice, których jednak nie można wyhodować w "normalnym" procesie dorastania. Żeby je otrzymać, potrzebujesz specjalnych itemów.

Ślub Makiko z KuroMametchim niestety nie powoduje powstania żadnej specjalnej rodziny.

Zaniedbane rodziny

Istnieją także rodziny, które powstają na skutek nieodpowiedniej opieki nad Tamagotchi. Możesz je otrzymać tylko z dorosłych postaci, które nie należą do "rasowej" rodzinki.

Jeśli stale przekarmiasz swoje Tamagotchi, mogą się zmienić w Osumotchi. Kiedy zostaną rodzicami, staną się Metaboritchi. Postać płci żeńskiej i męskiej wygląda tak samo.
Jeśli Twoje Tamagotchi stale są głodne, mogą stać się Puchiputchi. Po założeniu rodziny zmienią się w Puchioyatchi. Postać płci żeńskiej i męskiej wygląda tak samo.
Jeśli serduszka szczęścia Twoich Tamagotchi są stale puste, stworki mogą zmienić się w Ninja - Gozarutchi dla postaci płci męskiej, Konoitchi dla postaci płci żeńskiej. Po zmianie w rodziców są to odpowiednio: Kashiratchi i Okugatatchi.

Zaniedbane postacie możesz przywrócić do normalności za pomocą specjalnego jedzenia lub itemów. Poniższe obrazki przedstawiają obiekty, których możesz użyć - dwa pierwsze służą do zmiany Large Family w normalną rodzinę, dwa drugie - Small/Petite Family, dwa ostatnie - Ninja Family.

Rodziny Smart, Cheerfull i Easygoing

Ślub Tamagotchi płci męskiej z postacią płci żeńskiej pochodzącej z tej samej rodziny może zaowocować rodzinką określonego typu, zamiast Blended (mieszanej). Powstają wtedy tylko dwa lub jedno jajko. Np. jeśli Memetchi poślubi Violetchi i wyjdzie im jedno lub dwa jajka, otrzymasz Smart Family. W rodzinach Smart wychowują się Mimifuwatchi, w Cheerful - Omututchi, a w rodzinach Easy-going - Futabatchi. Jeśli rodzice zniosą trzy jajka, zawsze otrzymasz rodzinę mieszaną (Blended), bo nie można mieć trójki dzieci tego samego typu. Rodzina utrzyma swój typ, jeśli będziesz trenować Tamagotchi obiektami treningowymi odpowiednimi dla danego typu rodziny. Jeśli będziesz często używać innych, rodzina może zmienić się w Blended.

Kosmiczne postacie

Występują tylko w angielskiej wersji Familitchi/V5, w japońskiej ich nie ma. Kiedy dorosły Tamagotchi jest w wieku odpowiednim do ślubu, po włączeniu kanału randkowego w telewizji zamiast swatki może pojawić się Planetchi (rodzic - postać kosmiczna). Zaproponuje Ci Sunnytchi jako partnera. Jest to zdarzenie losowe i nie można go sztucznie wywołać. Jeśli zaakceptujesz propozycję "swatki", Twoja postać zmieni się w odpowiadającą jej postać rodzica, a Sunnytchi ewoluuje w Planetchi. Będą mieli ZAWSZE jedno jajko i zostaną sklasyfikowani jako "Blended Family". Z jaja wykluje się Iwatchi (chłopiec lub dziewczynka). Następnie stanie się Hoshitchi, Mikazukitchi, a potem Sunnytchi. Iwatchi możesz otrzymać również przy ślubie przez podczerwień postaci z japońskiego Famitama z postacią z wersji angielskiej.

Rasowe rodzinki

Są cztery rodzaje "rasowych" rodzinek (Pure family). Można je uzyskać od drugiej generacji.

Kiedy małżeństwo zostanie zawarte, postacie staną się rodzicami i zniosą dwa jajka. Po godzinie, gdy niemowlęta staną się dziećmi, rodzinka stanie się w pełni "rasowa". Następna generacja będzie mogła być utworzona tylko przez ślub najstarszego dziecka. Młodsze nigdy nie dorośnie. Zwierzaki należące do rodzinek są postaciami bez nazwy i pojawiają się tylko na niektórych animacjach.


Powyższy tekst jest moim tłumaczeniem artykułu z forum Tama-zone.com. Obrazki pochodzą z Tama-zone.com.

Wykazy i opisy
Spis postaci
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Zdjęcia Tamagotchi w różnych sytuacjach
Lista przedmiotów dostępnych w grze
Pamiątki
Opisy gier
Tamatown
Ciekawostki

Porady
Instrukcja obsługi
Karmienie
Tajne kody
Praca, szkoła, przedszkole
Swatka i rozmnażanie
Generowanie punktów
Spis postaci
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Lista przedmiotów dostępnych w grze
Ciekawostki
Tajne kody
Generowanie punktów
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Zwiększanie więzi rodzinnych (bonds per)
JamesChaplin1 opowiada o FamiTama i V5
Zdjęcia
Instrukcja obsługi
Plotki o V5.5
Tłumaczenie testu z Tama Zone
Instrukcja obsługi
Zdjęcia


Tamagotchi TopsitesImage and video hosting by TinyPic

Tamagotchi4Ever