Aktualności
Czat
Forum
Download
Linki
Kontakt

Do poczytania
Jak rozpoznać różne wersje Tamagotchi
Historia Tamagotchi
Tamadepa - raj dla fanów
-Ra-:Tama Zone wita w Wielkim Testowaniu V5.5 Celebrity! Powitajmy najnowszego członka rodziny Tamagotchi, przybysza prosto z krainy Bandai!

Jest to zorganizowany projekt, w którym biorą udział wybrani uczestnicy, jeśli Twojego nicka nie ma na liście, możesz do nas dołączyć, nie krępuj się. Ale to nie znaczy, że nie możesz czytać i komentować, o ile Twoje komentarze są istotne i na temat. Dziękuję. Lista uczestników testu: Blue Haired Beauty, Real_Three, Osumesu21, Cyann, Spudilike i ja.

Uczestnicy będą testować nowe V5.5 Celebrity od 8 sierpnia. Pierwszy post każdego testera musi zawierać zdjęcie jego Tamagotchi. Testerzy kończą postowanie wraz z końcem pierwszej generacji w Tamagotchi.Real_Three: Cześć wszystkim! Będę testował Tamagotchi w wersji kolorystycznej 'Koncert rockowy Memetchi i Mametchiego' (Memetchi, Mametchi Rock Concert)! Oto jego zdjęcie w opakowaniu:Jest w kolorze głebokiej czerwieni w dolnej połowie i świecącego srebra w górnej. Logo Tamagotchi Conection ma złotą obwódkę. Memetchi i Mametchi są namalowane złotą, lekko perłową farbą. To bardzo fajny design!

Nie jestem fanem kółek do kluczy w amerykańskich Tamagotchi, więc odczepiłem je i dodałem kilka breloczków.Nie mógł być to nikt inny, niż Memetchi i Mametchi, w końcu to 'Koncert rockowy Memetchi i Mametchiego'!

W tle obrazków możecie zobaczyć mini-CD, które dołączone jest do Tama, jak również okładkę małej ulotki o Corner Shop 3, która była razem z instrukcją.

Wystarczy tego mojego ględzenia! Właśnie wyciągam plastikowy pasek! Zostańcie przed telewizorami...spudilike: Będę testowała ten design Tamagotchi V5 Celebrity.Najpierw porada dotycząca rozpakowywania. Zazwyczaj nie jest to takie proste.Na obrazku: Pierwsza rada. Jak wydostać Tamagotchi z opakowania? Ja zawsze używam ostrej końcówki noża i prowadzę ją po po wewnętrznej krawędzi tylnej ściany opakowania. Uważam, żeby nie przeciąć tekturki wewnątrz.

Mogę wtedy wyjąć zawartość przez otwór z jednej strony i zachować opakowanie, w celu przechowywania w nim Tamagotchi w przyszłości.

A tak wyglądało zanim odczepiłam to wstrętne kółko, a potem - gdy zastąpiłam je błękitną linką i breloczkiem z Mametchi. Linka była w zestawie z breloczkami.Wkrótce będę je testować. To świetna data na rozpoczęcie grupowego testu. 08.08.08. Ósemka to moja szczęśliwa liczba :DReal_Three: Cześć, Spudi! Twoje Tama ma świetne kolory! Ja użyłem nożyczek, żeby otworzyć swoje opakowanie i udało mi się ukłuć jego ostrymi, plastikowymi brzegami! Naprawdę jest dużo roboty przy otwieraniu!

Wow! Co za chwila! Zawsze wspaniale jest mieć nowe Tama. W tym przypadku jest to coś w stylu FamiTama Royal, więc z jednej strony czuję się z nim swojsko, ale ma również kilka nowych cech, więc jest też pewnego rodzaju nowością!

Więc wyciągnąłem pasek, ustawiłem godzinę, datę i swoje urodziny i pojawiły się 3 pasiaste jajka (takie same, jak W FamiTama Royal). Po chwili pękły i zostałem zapytany o nazwę rodziny - wybrałem CELEB, niezbyt oryginalnie, wiem, ale to było pierwsze, co przyszło mi do głowy.Niemowlaki to Mimifuwatchi, Futabatchi i Omututchi. Postanowiłem je nakarmić, dostępne są 2 posiłki i dwie przekąski. Świetne jest to, że wyświetlane są pod nimi nazwy - w żadnej europejskiej wersji tego nie ma, ale w większości amerykańskich są, oprócz V5. Croissant (posiłek) i Owoc Tropikalny (przekąska) są nowe, podczas gdy Stek (posiłek) i Lody (przekąska) występują też w FamiTama Royal.Następnie przeszedłem do gier! Na liście są 4, Tama Fans i Pool Play są z FamiTama Royal, ale Tennis i Safe Box są nowe! Pomyślałem, że mogę zjechać w dół, żeby zobaczyć jeszcze dwie gry, ale ich nie było. Domyśliłem się więc, że gry rodziców pojawiają się tylko wtedy, kiedy Tama są z rodzicami (od 2 generacji). Tama Fans i Pool Play były łatwe, bo grałem w nie już wcześniej. Do gry Tennis musiałem użyć obu rąk! A to ruch w górę, B w dół, a C - uderzenie piłki, ale jeśli chcesz przesunąć się w górę lub w dół, musisz przytrzymać A lub B, nie możesz tylko go nacisnąć, więc potrzebujesz drugiej ręki, żeby naciskać C. Za pierwszym podejściem nie poszło mi zbyt dobrze. Safe Box wydaje się łatwiejsza niż Tennis, dwie liczby pojawiają się nad sejfem i musisz je dopasować. A zmienia pierwszą liczbę (od 1 do 9), B drugą (w drugą stronę, od 9 do 1), a C potwierdza. Masz na to ograniczoną ilość czasu, ale przegrywasz też, jeśli naciśniesz C z ustawioną złą kombinacją. Sejf otwiera się po każdych trzech rundach, ale gra toczy się dalej. Jeszcze nie udało mi się wygrać! Jestem naprawdę zadowolony z tych dwóch nowych gier, myślę, że byłbym nieco rozczarowany, gdyby okazało się, że jest tylko Tama Fans i Pool Play, w które już grałem.Kolejną różnicą, którą zauważyłem jest to, że 'Lekarstwo' zostało zastąpione przez 'Doktora'. Domyślam się, że lekarz przyjdzie, żeby wyleczyć moje Tama.

Po godzinie niemowlaki zmieniły się w Ahirukutchi, Sakuramotchi i Mattaritchi.Naprawdę podoba mi się to nowe Tama!spudilike: Świetne zdjęcia, R_T!

Zrobiłam podobne obrazki.

To ja testuję, więc nazwałam rodzinę SPUDI - niezbyt oryginalnie, ale pasuje.

Skończyłam z Omututchi (dziewczynka), Futabatchi (chłopiec) i Mimi-Fuwatchi (dziewczynka).Kolejne zdjęcia jedzenia.A tutaj 'łabędzi' nocnik.Moje jeszcze nie ewoluowały, ale powinnam mieć Belltchi, Mattaritchi i Sakuramotchi.

EDIT: Mam dzieciaki!

cyann: Witam, Testerzy Celebrity! Moim wkładem w ten test jest piękne V5.5 w wersji kolorystycznej w stylu Hollywood.Ma palmy i gwiazdy, myślę, że to symbolizuje holywoodzką aleję sławy. Bardzo podoba mi się błękit i czerń, a odrobina złota sprawia, że obudowa wygląda elegancko. Na początku nie podobał mi się ten zielony, ale zdałam sobie sprawę, że zieleń to kolor Tama-Zone, więc nieĽle pasuje.

Tak jak Spudi i R_T, pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam po rozpakowaniu było pozbycie się tego wielkiego, masywnego kółka. Uważam, że kluczyk od mojego FamiTama Royal wygląda perfekcyjnie.I jeszcze jedno zdjęcie, którym chciałam się podzielić, zanim zacznę. To moje V5 Celebrity razem z egzemplarzami Real_Three i Spudilike. Bardzo podoba mi się napis na opakowaniu "we are familitchi" - tutaj nabiera nowego znaczenia. Trzy Tama, a w każdym mieszkają po trzy Tama, to naprawdę świetne.Gratuluję wam dzieciaków - fajnie, że obaj macie ten sam skład. I oba wasze Tamagotchi wyglądają cudownie z breloczkami.Osumesu21: Cyann, twoje Tamagotchi wygląda świetnie z kluczykiem od Royal!

A oto moje V5C, świeżo wyjęte z opakowania:Uruchomiłem je na chwilę, ale czuję, że nie będę miał szansy, żeby bardziej się w nie zagłębić z powodu moich planów wakacyjnych. Na szczęście wyjeżdżam dopiero jutro!

Więc zresetowałem je, ustawiłem zegar i datę swoich urodzin. Właśnie wykluły mi się Futabatchi (dziewczynka), Omututchi (chłopiec) i Mimifuwatchi (dziewczynka).

Więcej informacji podam póĽniej, kiedy ewoluują.cyann: Nie mogłam oprzeć się pragnieniu rozpoczęcia testu o 8 rano, 8.08.08, chociaż nie mogłam czekać do 8:08. Wyciągnęłam pasek równo o 8 i zrobiłam kilka zdjęć.Szczęściara ze mnie, mam dwóch chłopców i dziewczynkę! Najstarszy chłopak to Mimifuwatchi, dziewczynka to Omututchi, a najmłodszy chłopiec - Futabatchi. Jestem bardzo podekscytowana, bo być może uda mi się wychować Księcia Tamahiko!

Dzieci mają się dobrze, smakują im croissanty i owoce tropikalne. Bawiły się już kilka razy w basenie i jestem szczęśliwa widząc, że się zmieniają, a nie tylko najstarsze dziecko bierze udział w grze. Urocze Tama-dzieci!

Bardzo podoba mi się to Tama. Jest tak cudowne, jak Royal, ale ma wszystko po angielsku. Cieszę się, że mogę zobaczyć nazwy moich Tamagotchi na ekranie, a nie muszę już szukać list i tabelek, żeby sprawdzić np. jak wymówić japońską nazwę Mimifuwatchi.

Ups, tak jak przewidywałam, zachorowały i musiałam zadzwonić po lekarza i pielęgniarkę. Teraz czują się dużo lepiej.cyann: Mam dzieciaki! Mousetchi, Belltchi i Mattaritchi.Podoba mi się, że wszystkie gry są dostępne dla pierwszej generacji, chociaż szkoda, że dzieci nie będą się bawić z rodzicami. Beznadziejnie mi idzie w tych dwóch nowych grach. Na szczęście mam instrukcję po angielsku, więc może jeszcze uda mi się poprawić wyniki.

Dobrze mi poszło w Tama Fans i zdecydowałam wydać nieco GP na kilka pamiątek.Zaopatrzyłam się też w trochę nowego jedzenia, hamburgera i obwarzanka. Jak dotąd moje sławne Tama jadły tylko croissanty i owocze - widocznie jest jeszcze za wcześnie na steki i lody.

OM, twoje popcornowe Tama wygląda pysznie. :Dspudilike: Wpadłam tylko na chwilę, żeby napisać o subtelnej różnicy, jaką zauważyłam między itemami treningowymi w Royal i Celebrity.

Chodzi o miecz. W Royal to miecz bitewny, taki, jakich używali rycerze. W V5 Celebrity to floret, a kiedy Tama go używają - wygina się.Real_Three: Cześć, Cyann! Kluczyk od Royal świetnie pasuje do twojego Tama! wygląda perfekcyjnie!

Cześć OM, bardzo mi się podoba taśma filmowa wijąca się wokół obudowy twojego Tama!

Spudi, zauważyłem, że artystyczne itemy też się zmieniły. Pierwsze dwa są inne niż w FamiTama Royal. Trzeci jest taki sam (sztaluga). Pierwszy to kartka z napisami i długopisem zamiast pustej kartki w Royal, a drugi to jajko zamiast samochodu.Wybrałem pierwszą opcję. Nie jestem dokładnie pewien, co one robiły, ale wyglądały, jakby pisały esej albo coś takiego, zapisały dużo papieru i ułożyły go w stertę.Byłbym zapomniał, zrobiłem jeszcze to zdjęcie!Oglądają kwiatki, bo jest lato! Tak samo jak w zwykłym V5, ale inaczej niż w Royal. Tam Tamagotchi wyglądały, jakby były na plaży.spudilike: Wróciłam, żeby powiedzieć, że w Anglii jest dopiero 21, a moje dzieciaki są już gotowe do snu. Do zobaczenia jutro.

Real_Three: Tamki poszły spać 40 minut temu, ale zdążyłem zrobić im kilka zdjęć podczas kąpieli.

Osumesu21: Teraz mam Tororotchi, Ahirukutchi i Sakuramotchi. Są naprawdę urocze. ^^

Najbardziej podoba mi się w nowej wersji to, że cała trójka dzieci gra w gry, a nie tylko najstarsze. To fajna, mała zmiana. Szukałem też nowych itemów. Jest jeden dziwny nowy, obrazek albo coś w tym stylu, i nie ma go na spisie itemów z Royal.

W ramach treningu moje Tama zasadziły kwiatek czy coś takiego. Mimo to więzi rodzinne ciągle wynoszą 0%. Szukam itemów, które zwiększyłyby ten wskaĽnik.

Wyjeżdżam jutro rano, ale kiedy wrócę, zamieszczę mnóstwo zdjęć. Ja i moje nowe Tamagotchi wybieramy się na wycieczkę! ;D

EDIT: Szybki screen z EXPO:

Blue Haired Beauty: Uruchomiłam swoje dziś okojło 16:30!

Kupiłam wersję kolorystyczną w stylu czerwonego dywanu, z czerwonymi gwiazdkami. Ten design jest naprawdę fajny. Biała część jest fosforyzująca (o ile dobrze zrozumiałam - przyp. smeg)! To dla mnie miła niespodzianka.

Nazwałam swoją rodzinę "Quack". Taak, nic innego nie przyszło mi do głowy. Powinnam pomyśleć nad tym trochę dłużej. :Dcyann: Bardzo fajnie, BHB!

Zabrałam moje Celebrity do pracy, mieliśmy ciężki dzień. One trenowały, ja harowałam bez wytchnienia. Uświadomiłam sobie, dlaczego lubię V5 (i dalsze wersje). Nie ma z nimi ciągłego zamieszania z pocztą, szkołą i pracą, tak jak w serii V4. Wystarczy trochę karmienia, chwila na trening i są szczęśliwe. Podoba mi się też, że są trzy Tama na raz i mogą dotrzymywać sobie towarzystwa.

Swoją drogą, teraz jestem w domu i się wyleguję. Sprawdzałam dziś, co jest nowego w Tama Expo. Znalazłam grę, której nie widziałam wcześniej, nazywa się Go-Go Cruising. Sterujesz małym statkiem wokół dużego Statku Royal (który nazywa się Statek Celebrity w angielskiej wersji strony) i używasz strzałek, żeby omijać przeszkody.Ok, za pierwszym podejściem przegrałam. Mimo wszystko, screen przegranej jest taki słodki!Druga próba! Szło mi tak dobrze, że udało mi się zrobić screen pod koniec gry. Spójrzcie, na te wszystkie sławy (celebrities)!


A oto screen wygranej. Jupi!
Znalazłam także pewien "cheat" dotyczący zdobywania punktów. Możesz użyć ponownie tego samego hasła wylogowania, żeby zdobyć GP po raz kolejny. To całkiem miły skrót, kiedy dbasz o interesy swojego Tama.

Użyłam punktów z wygranej, żeby kupić statek-zabawkę. Całkiem pasuje. :D-Ra-: No! Wreszcie zaczynam! Wyciągnąłem pasek z mojego tama dziś w południe, ale kiedy je uruchomiłem i zrobiłem kilka zdjęć, nie miałem okazji, żeby napisać posta. Dostałem telefon z pracy i musiałem tam iść, bo ktoś zachorował. Nie miałem wyboru i musiałem rzucić wszystko i jechać, więc jak tylko uruchomiłem moje maleństwa, trzeba było je zapauzować. Przepraszam, za to, że tak póĽno piszę.

Właśnie przeczytałem wasze piękne wstępy, fajnie widzieć tyle różnych kolorów obudowy i wspaniałych, szczegółowych opisów. Mogę powiedzieć, że to będzie świetny artykuł. Dobrze, pozwólcie mi wreszcie zaprezentować też moje postępy. W tym teście będę uczestniczył razem z moim hollywoodzkim V5.5 Celebrity! Ma piękną niebieską obudowę z czarnymi palmami i znakomity, szykowny złoty kolor na obwódce wokół ekranu i gwiazdkach. Nie miałem jeszcze okazji, żeby kupić do niego jakieś koraliki, ae myślę, że uda mi się to zrobić w weekend. Tymczasem moje Tama ciągle ma to brzydkie kółko.Jak zwykle namęczyłem się trochę z otwieraniem opakowania. Myślę, że następnym razem zrobię to jak Spudilike i użyję skalpela zamiast robić sobie odciski od nożyczek.W każdym razie w końcu udało mi się je otworzyć! Zawsze przechowuję opakowania od moich Tama, zbieram je odkąd mam V3.
^_^Kiedy otworzyłem opakowanie, wreszcie miałem szansę obejrzeć moje Celebrity z bliska. Szczególnie spodobało mi się tło, jest bardzo proste, a przy tym urocze, z tymi różowo-złotymi refleksami.Po wyciągnięciu paska wprowadziłem wszystkie niezbędne informacje i zostałem powitany przez 3 pasiaste jajka. Podoba mi się ich nowy wygląd, przypomina mi pisanki, to naprawdę słodkie! ^_^Chwilę póĽniej zostałem z trzema uroczymi niemowlakami. Nie mam jednak żadnej nowej postaci, nie mogę się doczekać, kiedy będę miał Pharaohtchi. W poprzedniej wersji Spudilike dostała Tama dla siebie (Spuditchi! ^_^), a w tej w końcu mam jednego dla siebie (Raitchi? :-D), więc czekam na niego niecierpliwie! Kiedy zastanawiałem się nad nazwą rodziny, pierwszą rzeczą, która przyszła mi do głowy było Aesir, czyli nazwa grupy nordyjskich bogów.Miałem okazję rozejrzeć się po nowym menu i bardzo się ucieszyłem, że funkcja "nazw" powróciła. Straciliśmy ją razem z V5, ale na szczęście pojawiła się znowu w V5.5 =)Rozbawił mnie fakt, że moi mali błękitnokrwiści mają własnych szefów kuchni! XDNie miałek jeszcze okazji przejrzeć gier, tak jak mówiłem, zaraz po wykluciu musiałem zapauzować i jechać do pracy, ale myślę, że uda mi się przejrzeć je teraz. Poza tym za chwilę powinny ewoluować w dzieci.-Ra-: Jupi! Aesirowie właśnie zmienili się w dzieciaki! ^_^ Znowu żadnej nowej postaci, ale jestem pewien, że będę miał przynajmniej jakiegoś nowego nastolatka! =)Wreszcie miałem szansę sprawdzić gry. Podoba mi się, że w przeciwieństwie do V5, aż 4 gry są dostępne. Moją ulubioną jest jak dotąd Pool Play! Ale byłem nieco zdezorientoway ostatnią grą, chyba muszę przewertować instrukcję, żeby zobaczyć o co tam chodzi! ^_^Jeśli chodzi o więzi rodzinne, przed chwilą miałem pierwszą szansę na ich zacieśnienie. Wybrałem opcję, która wyglądała jak układanie kwiatów na ślub i okazało się, że to jest dokładnie to! To było dla mnie szczególnie fajne, bo w tym semestrze miałem w szkole lekcje układania kwiatów! ^_^Moje maluchy poszły spać, ale przedtem złapałem je podczas picia herbatki! ^_^ To takie brytyjskie, pić filiżankę herbaty o określonej godzinie! XDNie udało mi się niestety zrobić zdjęcia łabędziemu nocnikowi w koronie, ale jest strasznie słodki! ^_^ Jestem ciekawy, jak będzie wyglądała toaleta dla dorosłych. :-D W każdym razie, do zobaczenia jutro!
Wykazy i opisy
Spis postaci
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Zdjęcia Tamagotchi w różnych sytuacjach
Lista przedmiotów dostępnych w grze
Pamiątki
Opisy gier
Tamatown
Ciekawostki

Porady
Instrukcja obsługi
Karmienie
Tajne kody
Praca, szkoła, przedszkole
Swatka i rozmnażanie
Generowanie punktów
Spis postaci
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Lista przedmiotów dostępnych w grze
Ciekawostki
Tajne kody
Generowanie punktów
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Zwiększanie więzi rodzinnych (bonds per)
JamesChaplin1 opowiada o FamiTama i V5
Zdjęcia
Instrukcja obsługi
Plotki o V5.5
Tłumaczenie testu z Tama Zone
Instrukcja obsługi
Zdjęcia


Tamagotchi Topsites


Image and video hosting by TinyPic

Tamagotchi4Ever