Aktualności
Czat
Forum
Download
Linki
Kontakt

Do poczytania
Jak rozpoznać różne wersje Tamagotchi
Historia Tamagotchi
Tamadepa - raj dla fanów

Poniższy tekst pochodzi sprzed premiery Tamagotchi V5.5 i zawiera domysły na temat zabawki. Nie wszystkie poniższe informacje się sprawdziły.

Na ebay'u pojawiły się ostatnio nowe Tamagotchi, opisywane jako wersja V5.5. Oficjalnie wciąż były jednak sygnowane oznaczeniem V5, mimo że szata graficzna opakowania różniła się od standardowej dla tej wersji. Użytkownicy forum Tama Zone postanowili sprawdzić, o co właściwie chodzi.Binary napisał maila do sprzedawcy owych V5.5:

"Pojawiły się plotki, że ta wersja Tamagotchi jest inna, niż poprzednie modele V5, tzn. zawiera inne postacie. Czy może mi pan powiedzieć, co jest napisane nad obrazkiem z czterema postaciami na górze, po prawej od CD?"

Otrzymał odpowiedĽ:

"Nad postaciami jest napisane 'Stwórz sławne postacie!'. Kiedy otworzyłem opakowanie, na CD było nadrukowane: 'Zawiera: klipy filmowe, wygaszacze ekranu, tapety i gry'. Z tyłu opakowania jest napisane: 'Wychowaj rodzinę na Tama Gwiazdy! Spotykaj sławne rodziny! Towarzyskie/Artystyczne postacie, rodzina Króla Gotchi, rodzina Paparazzi. Twórz wspomnienia rodzinne. Zarabiaj Tama punkty podczas zacieśniania więzi rodzinnych! Zwiedzaj świat jako gwiazda! Urządzaj królewskie przyjęcia!'"

Stało się jasne, że nie może być to zwykła wersja V5. Pozostało pytanie, czy Celebrity Familitchi to angielska wersja FamiTama Royal, które pojawiło się ostatnio w Japonii, czy też może wydanie pośrednie. Oto wypowiedzi innych użytkowników forum Tama Zone.

Makiko: "Mam Celebrity Familitchi w czerwone gwiazdki. Są nowe animacje, nowe postacie nowe przekąski/posiłki (snacks/meals), nowe itemy i nowe przedmioty treningowe! CD jest również fajne, jeśli zdobędziesz co najmniej 2000 punktów w głównej grze, otrzymujesz nagrodę!

W odniesieniu do instrukcji zamieszczonej na TamaTalk, mamy wreszcie oficjalne nazwy trzech rodzin, których do tej pory tylko się domyślaliśmy. Rodzina Paparatchi to Rodzina Paparazzi, Rodzina Moderutchi to Model Family, a Rodzina Purintchi to Pudding Family. Nazwy są całkiem oczywiste, ale pasują, prawda?"


Hidatchi: "Kiedy OM21 pierwszy raz zobaczył je na ebay'u, napisałem maila do Bandai UK z obrazkiem i pytaniem, czy jest prawdziwy. Oto odpowiedĽ, jaką otrzymałem:

'Witaj, Jason
Wersja 5.5 będzie miała antenkę w kształcie korony, nie domku. Nie ufaj wszystkiemu na Ebay'u!
Emma'

Czyli mieliśmy rację z tą antenką. Ale jeśli to nie są V5.5, to co to jest?"


Hidatchi: "Wreszcie wszystko się wyjaśniło. Dostałem kolejnego maila od Bandai UK po zapytaniu o antenkę:

'Racja, dyskutowaliśmy nad tym z ludĽmi biorącymi udział w projekcie, żeby wyjaśnić wszystkie te zawiłości. Na początku V5.5 miały mieć antentki w kształcie korony, ale teraz porzuciliśmy ten pomysł. Po drugie, V5.5 są nazwane po prostu V5, ale mają inne opakowania. Więcej informacji można uzyskać w Bandai America albo Bandai Asia, ponieważ tam pracują ludzie, którzy aktualnie wprowadzają ten produkt na rynek.
Emma
Bandai UK'

Czyli Bandai wypuszcza Tamagotchi V5.5 jako Tamagotchi V5 z nowym opakowaniem, nowymi postaciami i itemami. Nowa wersja zawiera również mini CD-ROM z tapetami i grami komputerowymi. Porównanie opakowań (z lewej V5, z prawej V5.5):Premiera nastąpi tej jesieni, więc w sierpniu nowe zabawki pojawią się na półkach amerykańskich sklepów. Bandai Asia natomiast dostarcza produkt dla krajów azjatyckich i Australii."


DDDTrooper: "Oto screeny zawartości CD:

Ekran główny


Gry


Tapety


Wygaszacze ekranu


Filmiki animowane


A to gry w Tamagotchi:

Tama Fan


Pool Play


Tennis


Safe Box


W tej wersji zdobywasz o wiele więcej Gotchi Punktów, niż w V5. Grałem w grę i zdobyłem 500 GP, a nawet nie wygrałem.

Kolejną rzeczą, którą zauważyłem jest pojawienie się dwóch kelnerów z jedzeniem podczas karmienia Tamków, podczas gdy w V5 jedzenie przynosili rodzice.

"


Skany opakowania:
Go!Go!Gotchi!: "Hej. Napisałem wczoraj maila do Bandai UK, żeby zapytać, czy Tamagotchi V5/Celebrity/V5.5/FamilitchiPlus itp. zostanie wydane w Wielkiej Brytanii. Odpowiedzieli mi:

'Nie będziemy sprowadzać Tamagotchi Celebrity z Ameryki, to wersja sprzedawana wyłącznie w USA. U nas premiera kolejnej wersji Tamagotchi nastąpi w styczniu 2009 roku'"


Natomiast na forum Tamacraze101 Tamaexpert napisała:

"Hej. Jak pewnie wiecie, Celebrity V5 pojawia się już w Ameryce, a wkrótce także w innych krajach. Kupiłam je i jak dotąd zauważyłam następujące nowe cechy:

• W opcji jedzenia pokazywane są nazwy potraw.
• Jedzenie jest inne (w większości) i, moim zdaniem, lepsze ^^
• W normalnym V5 były 4 gry - dwie dla pierwszej generacji i dwie dla drugiej. Teraz jest 6 gier - 4 dla pierwszej i 2 dla drugiej generacji.
• Gry są o wiele fajniejsze, moim zdaniem. Ich nazwy - Tama Fans, Pool Play, Safe Box, Tennis, Jewels (z mamą), Cue Balls (z tatą).
• Nie tylko środkowa postać gra w gry, zmieniają się XD
• Kiedy Tama korzystają z toalety, zamiast kaczki jest łabędĽ w koronie ^^
• Jajka są w paski, a nie w serduszka i nie tylko ruszają się w górę i w dół, ale także obracają się, jakby się toczyły o_o
• Zdobywasz o WIELE więcej punktów w grach. Grałam w jedną, przegrałam nawet przed połową i zdobyłam 500 GP! WyobraĽ sobie ile możesz zdobyć, jeśli wygrasz!
• Sprzedawca w sklepie jest inny.
• Nowe animacje są najsłodszą rzeczą, jaką widziałam ^^
• Nowe jedzenie i itemy (lepsze XD).
• Nowe postacie.
• Kiedy karmisz swoje Tama, kelnerzy przynoszą im jedzenie ^^
• Kiedy Tama są chore, na ekranie pojawia się lekarz i pielęgniarka, żeby przywrócić im zdrowie.
• Travel show - bardziej egzotyczny :3
• Pierwszy raz Twoje Tama mogą należeć do rodziny królewskiej, być biedne, być paparazzi itp.
• W normalnym V5 mały pac man zjadał domki na zegarze, teraz zjada biżuterię XD

Lista będzie aktualizowana, jeśli dowiem się czegoś więcej."

Wykazy i opisy
Spis postaci
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Zdjęcia Tamagotchi w różnych sytuacjach
Lista przedmiotów dostępnych w grze
Pamiątki
Opisy gier
Tamatown
Ciekawostki

Porady
Instrukcja obsługi
Karmienie
Tajne kody
Praca, szkoła, przedszkole
Swatka i rozmnażanie
Generowanie punktów
Spis postaci
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Lista przedmiotów dostępnych w grze
Ciekawostki
Tajne kody
Generowanie punktów
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Zwiększanie więzi rodzinnych (bonds per)
JamesChaplin1 opowiada o FamiTama i V5
Zdjęcia
Instrukcja obsługi
Plotki o V5.5
Tłumaczenie testu z Tama Zone
Instrukcja obsługi
Zdjęcia


Tamagotchi TopsitesImage and video hosting by TinyPic

Tamagotchi4Ever