Aktualności
Czat
Forum
Download
Linki
Kontakt

Do poczytania
Jak rozpoznać różne wersje Tamagotchi
Historia Tamagotchi
Tamadepa - raj dla fanów
Kiedy swatka przyjdzie do mojego Tamagotchi?
Swatka przychodzi do Tamagotchi kiedy jest dorosły od co najmniej 72 godzin, zazwyczaj między 6 a 10 rokiem życia, jeśli nie jest już zaprzyjaĽniony z innym Tamagotchi. Pojawia się na ekranie o godzinach: 10:30, 15:00 i 19:00. Jeśli Twój Tamagotchi zmieni się w staruszka, swatka już nie przyjdzie.

Co się dzieje, kiedy swatka przychodzi?
Swatka wygląda jak tama-staruszka: Otokitchi. Kiedy pojawia się na ekranie, przegląda książkę - prawdopodobnie szukając odpowiedniej pary dla Twojego Tamagotchi. Po naciśnięciu dowolnego przycisku na ekranie pojawi się potencjalny partner. swatka zapyta "Love?". Jeśli chcesz mieć dziecko z tym Tamagotchi - wybierz Yes, w przeciwnym wypadku - No.
Swatka w wersji V4 pojawia się na ekranie na bardzo krótko, ok. 10 sekund, więc musisz być szybki, jeśli chcesz skorzystać z jej usług. W wersjach V1, V2 i V3 pojawia się na ok. 10 minut, dopóki nie podejmiesz decyzji. Możesz przestawić zegar na 10:29, 14:59 lub 18:59 i poczekać minutę, jeśli chcesz ją złapać.

Jak mogę wybrać płeć dziecka?
Istnieje wiele teorii na temat sposobów na wybranie konkretnej płci dziecka, ale żadna z nich nie daje stuprocentowej skuteczności. Jak na razie więc płeć dziecka wybiera się sama i nie mamy na nią wpływu.

Co się stanie, jeśli odmówię swatce?
Jeśli wybierzesz "No" kiedy swatka oferuje Ci danego partnera, staruszka odejdzie. Nie na zawsze oczywiście - pojawi się znowu, o następnej godzinie według harmonogramu (patrz "Kiedy swatka przyjdzie do mojego Tamagotchi?"). Jednak kiedy Twój Tamagotchi skończy 10 lat, zamieni się w staruszka (Otokitchi lub Ojitchi) i swatka więcej Cię nie odwiedzi.

Poniżej możesz obejrzeć filmik przedstawiający rozmnażanie Tamagotchi przez swatkę. Film jest autorstwa kurokei i został przeze mnie znaleziony na Youtube.com.Ile lat muszą mieć Tamagotchi, aby mieć ze sobą dzieci?
Jeśli chcesz rozmnożyć dwoje Tamagotchi, każde z nich musi być dorosłe od co najmniej 24 godzin (bez pauzy). Zazwyczaj jest to wiek ok. 4 lat, jednak to zależy od tego, kiedy Twoja postać zmieniła się w dorosłego. Oba Tamagotchi muszą także się lubić - każde powinno mieć 4 buĽki na wskaĽniku przyjaĽni z drugim.

Co się dzieje, kiedy rozmnażasz swoje Tamagotchi z innym?
Kiedy obie postaci się spotkają i zakochają w sobie, pojawiają się fajerwerki, a matka rodzi dwójkę dzieci tej samej płci. Jedno z nich zostaje u niej, drugie idzie do ojca.

Jak długo rodzic zostaje z dzieckiem?
Rodzic zostaje z dzieckiem przez minimum 24 godziny. Potem jest w stanie opuścić dziecko - proces ten odbywa się zawsze o północy. Jeśli chcesz to zobaczyć, po 24 godzinach od narodzin dziecka ustaw zegar na 23:59. Poniżej możesz zobaczyć filmik przedstawiający opuszczenie dziecka przez rodzica, również autorstwa kurokei.Czy można rozmnożyć staruszka?
Można, ale tylko przez połączenie z innym Tamagotchi. Ponadto musi to być także staruszek, oczywiście przeciwnej płci. Ze związku Otokichi i Ojitchi powstaje niemowlę, które po godzinie zamiast zmienić się w dziecko, staje się od razu dorosłą postacią - Oyajitchi. Oyajitchi można rozmnożyć normalnie, przy pomocy swatki, albo też z innym Tamagotchi - to nie jest staruszek, a postać dorosła.
Wykazy i opisy
Spis postaci
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Zdjęcia Tamagotchi w różnych sytuacjach
Lista przedmiotów dostępnych w grze
Pamiątki
Opisy gier
Tamatown
Ciekawostki

Porady
Instrukcja obsługi
Karmienie
Tajne kody
Praca, szkoła, przedszkole
Swatka i rozmnażanie
Generowanie punktów
Spis postaci
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Lista przedmiotów dostępnych w grze
Ciekawostki
Tajne kody
Generowanie punktów
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Zwiększanie więzi rodzinnych (bonds per)
JamesChaplin1 opowiada o FamiTama i V5
Zdjęcia
Instrukcja obsługi
Plotki o V5.5
Tłumaczenie testu z Tama Zone
Instrukcja obsługi
Zdjęcia


Tamagotchi TopsitesImage and video hosting by TinyPic

Tamagotchi4Ever