Aktualności
Czat
Forum
Download
Linki
Kontakt

Do poczytania
Jak rozpoznać różne wersje Tamagotchi
Historia Tamagotchi
Tamadepa - raj dla fanów

Tamatown to wirtualne miasto Tamagotchi, do którego możesz się udać wraz ze swoim Tama, zbierać punkty i zdobywać nagrody. Na tej stronie znajdziesz opis wszystkich miejsc, które akrualnie są dostępne w polskiej wersji Tamatown.
Do Tamatown możesz się wybrać wchodząc na stronę http://www.tamagotchieurope.com. Kliknij na obrazek po lewej, aby zobaczyć Miasto Tamagotchi w całej okazałości.

Lista miejsc dostępnych w Tamatown:

- Dziadkowie i Rodzice
- Przedszkole
- Szkoła
- Biuro podróży
- Stacja
- Bufet
- Kino
- Centrum handlowe
- Arkada
- Król
- Ratusz
- Biuro
- Bank
- Poczta
- Szpital

Niektóre opcje dostępne są tylko w amerykańskiej wersji Tamatown


Dziadkowie i Rodzice

      

Twój Tama może odwiedzić swoich rodziców lub dziadków poprzez kliknięcie na jeden z dwóch małych domków na mapie Tamatown (obrazek powyżej). U dziadków otrzymamy w prezencie 400, a u rodziców 500 Gotchi-Punktów. Poza tym nie ma tam nic ciekawego oprócz kilku animowanych obiektów.


Przedszkole

      

Jeśli Twój Tamagotchi chodzi do przedszkola, może zagrać tu w grę. Dla starszych Tama ta opcja nie jest dostępna. Gra polega na tańczeniu w ten sam sposób, co pani przedszkolanka i można w niej zdobyć 400 GP. Oprócz tego w przedszkolu znajdują się pamiątki (souvenirs): organy oraz album, które możesz sobie wziąć.


Szkoła

      

Jeśli Twój Tamagotchi chodzi do szkoły, może zagrać tu w kilka gier. Pierwsza z nich to "Wyszukiwanie Tama-słów", czyli typowa wykreślanka. Do zdobycia mamy 200 GP. Kolejna g ra to "Czas na porządki" - ścigamy się wycierając podłogę i uważając na kałuże wody. Za pierwsze miejsce można otrzymać 100 GP. Ostatnia z gier, "Tama-pisanie", polega na wpisywaniu wyrazów w odpowiednim tempie. Nagrodą jest 300 GP. Młodsze Tamagotchi nie mogą wejść do szkoły, jednak starsze znajdą tu pamiątki (souvenirs): czapkę i togę. W szkole dostępny jest także informator zawierający wskazówki dotyczące przyjmowania Tamagotchi do pracy.
W amerykańskiej wersji Tamtown znajdziemy tam też kolorowy kalendarz ozdobiony Tama-postaciami, który możemy sobie ściągnąć i wydrukować.


Biuro podróży

   

W biurze podróży możemy zobaczyć, do jakich krajów nasz Tama może się wybrać. Niestety, potrzeba dużo szczęścia żeby kupić bilety na wycieczkę, bo trzeba trafić je w sklepie na ekranie naszego Tamagotchi (SHOP).


Stacja

   

Można tam wybrać miasto, do którego chcemy pojechać. Dostępne są trzy: Mame City, Gurugurutown i Forest Patchi.

- Mamecity

   

W Mamecity dostępne są dwa miejsca: Hardware Store oraz Intelectual Work Building. Pierwsze to sklep z narzędziami - zdobędziemy tam pamiątki (souvenirs) takie jak: młotek, drabina, wiertarka. Oprócz tego zagramy w grę - łapanie spadających paczek. W Intelectual Work Building również znajdziemy grę - polega ona na zapamiętaniu kolejności podświetlanych buteleczek i wlaniu po kolei mikstur do naczynia.

- Gurugurutown

      

W tym mieście także są tylko dwa miejsca do odwiedzenia - Convenience Store i Artwork Building. W pierwszym możemy zagrać w grę - papier, nożyce, kamień oraz otrzymać pamiątki - dzbanek z mlekiem i deser lodowy. W Artwork Building zagramy w tenisa.

- Forest Patchi

      

W Forest Patchi możemy wejść do Socialwork Building lub do Gym. W tym ostatnim zdobędziemy pamiątki: sztangi i przyrząd do ćwiczeń, a w pierwszym możemy zagrać w rzucanie piłką do kosza.


Bufet

         

W bufecie można kupić następujące przedmioty:
- pizza - 500 GP
- woda - 400 GP
- kukurydza - 300 GP
- pieczony kurczak (pałeczki) - 800 GP
- kiełbaska - 350 GP
- tacos - 600 GP
- soczek - 220 GP
- hamburger - 400 GP

Znajdziemy również informator dotyczący lubianych i nielubianych przez niektóre Tamagotchi potraw. Zagramy w dwie gry - "Tamaburger", polegającej na łapaniu spadających składników hamburgera i "Tamapizza", w której zbieramy składniki pizzy według przepisu. W obu grach zdobyć można do 500 GP.


Kino

   

W kinie, jak wiadomo, można oglądać filmy. W polskiej wersji Tamatown dostępny jest jeden, w amerykańskiej - dwa. Dodatkowo w amerykańskiej wersji po każdym seansie otrzymamy pamiątkę - plakat.

W kinie do kupienia są:
- pieczony kurczak (pałeczki) - 800 GP
- popcorn - 220 GP
- frytki - 200 GP
- kanapka - 500 GP
- hamburger - 400 GP


Centrum handlowe

   

W centrum handlowym w Tamatown znajdują się trzy sklepy: odzieżowy, muzyczny i z zabawkami. W hallu centrum możesz zdobyć specjalną pamiątkę - samochodzik, ale tylko 1. dnia każdego miesiąca.

- Tamagotchi na zawsze

   

To sklep odzieżowy. Znajdziemy tu informator dotyczący prezentów, które można otrzymać od Króla Tamagotchi. Możemy zagrać również w dwie gry: "Tama mówi" i "Szczęśliwe pakowanie". Pierwsza polega na zapamiętaniu i powtórzeniu kroków tańca Mametchi, druga - na zapakowaniu odpowiednich przedmiotów do walizki. W obu możemy zyskać 100 GP. 10., 20. i 30. dnia każdego miesiąca znajdziemy tu specjalną pamiątkę - suknię ślubną.

Można tu kupić:
- jeansy - 2800 GP
- czapkę - 1200 GP
- parasol - 1800 GP
- spódniczkę - 2200 GP
- perukę - 2000 GP
- kokardkę (przez błąd w tłumaczeniu nazwaną "łuk") - 1000 GP
- zestaw do makijażu - 200 GP

- Szczęśliwe Tama-zabawki

   

W sklepie z zabawkami dostępne są 2 gry. Pierwsza z nich, "Slot machine", polega na wciśnięciu trzech przycisków w odpowiednim momencie, tak, by w okienku pojawiły się trzy takie same obrazki. Można wygrać w ten sposób 200 GP lub pamiątkę (souvenir): figurkę - robota, jeśli zatrzymamy maszynę na obrazkach z robotem. Druga gra to wyścig samochodowy - do wygrania jest 300 GP.

Kupimy tu:
- helikopter na radio - 2400 GP
- lalkę (czyli pluszaka) - 2200 GP
- piłkę - 500 GP
- piłkę nożną - 2000 GP
- ołówek - 200 GP
- wrotki - 3000 GP
- figurkę-robota (item, nie souvenir) - 2200 GP

- Tama Rytm

   

Zagramy tu w grę polegającą na zmiksowaniu własnej piosenki - możemy zyskać 100 GP. W sklepie znajdziemy także informator dotyczący instrumentów muzycznych dla Tamagotchi. 5., 15. i 25. dnia każdego miesiąca możemy zdjąć ze ściany specjalną pamiątkę - złotą płytę.

Do kupienia:
- perkusja - 2800 GP
- płyta - 2000 GP
- stereo - 9000 GP
- trąbka - 6400 GP
- pianino - 28000 GP
- gitara - 8000 GP


Arkada

      

Arkada to centrum gier w TamaTown. Możemy tu zagrać np. "Wyścig", polegający na wytypowaniu zwycięzcy rajdu samochodowego, i wygrać 100 GP. Nieco więcej punktów zdobędziemy w grze "Koło fortuny", w której rzucamy kółkiem, aby zdobyć nagrodę. Za zdobycie złotego worka otrzymamy aż 300 GP, zwykłego - 100 GP. Oprócz tego możemy wygrać także kilka smakołyków dla naszego Tamagotchi - wystarczy trafić w któryś z prezentów. Kolejną grą w Arkadzie jest "Tama piłka nożna". Polega ona na kliknięciu w odpowiednim momencie tak, aby uzyskać jak największą prędkość kopnięcia piłki. Do zdobycia mamy 200 GP. Możemy zagrać również w "Tama-łapkę". Gra polega na wyciągnięciu jednego z worków (złoty - 300 GP, zwykły - 100 GP) za pomocą specjalnej "łapki". W amerykańskiej wersji Tama-town dochodzi jeszcze jedna gra, "Darts". Polega na rzucaniu rzutkami do tarczy, a do zdobycia jest 300 GP.


Król

   

Tutaj możemy odwiedzić króla Tamagotchi. Jeśli złożyliśmy mu wystarczająco dużo darów w postaci Gotchi Punktów, otrzymamy nagrodę.


Ratusz

      

W ratuszu zdobędziemy pamiątkę - broszurę o Tamtown. Znajdziemy tu także informator mówiący o osobowości niektórych Tama-postaci. Warto się z nim zapoznać, zanim zagramy w grę. Polega ona na odgadnięciu, do którego Tamagotchi pasuje podany opis charakteru. Za 3 prawidłowe odpowiedzi otrzymujemy 100 GP.


Biuro

         

Do biura mają wstęp tylko pracujące Tamagotchi. W polskiej wersji Tamatown nie znajdziemy w biurze niczego ciekawego, ale w amerykańskiej możemy zdobyć kilka pamiątek i zagrać w grę. Pierwsza pamiątka - identyfikator ze zdjęciem - leży na biurku Memetchi. Druga - laptop - znajduje się w pokoju za prawymi drzwiami. Za lewymi możemy zagrać w grę - budzenie Memetchi, Mametchi i Kutchipatchi zasypiających na nudnym służbowym spotkaniu.


Bank

      

W banku Tamatown leży baton czekoladowy - można go sobie wziąć. Oprócz tego znajduje się tam gra polegająca na wręczanie klientom Gotchi Punktów w workach w odpowiednim kolorze. Za odpowiednio wysoki wynik w grze otrzymamy pamiątkę - trofeum przedstawiające Króla Tamagotchi.


Poczta

      

Na poczcie zdobędziemy dwie pamiątki (souvenirs) - pudełko i znaczek pocztowy. Zagramy również w grę polegającą na sprzedaży Tama-klientom odpowiednich znaczków.


Szpital

      

W szpitalu nasz Tamagotchi na pocieszenie może otrzymać lizaka, a także zagrać w grę - wprowadzanie różnych Tama-postaci do odpowiednich pokoi. Wymaga to znajomości ich nazw.

Wykazy i opisy
Spis postaci
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Zdjęcia Tamagotchi w różnych sytuacjach
Lista przedmiotów dostępnych w grze
Pamiątki
Opisy gier
Tamatown
Ciekawostki

Porady
Instrukcja obsługi
Karmienie
Tajne kody
Praca, szkoła, przedszkole
Swatka i rozmnażanie
Generowanie punktów
Spis postaci
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Lista przedmiotów dostępnych w grze
Ciekawostki
Tajne kody
Generowanie punktów
Co wyrośnie z mojego Tamagotchi?
Zwiększanie więzi rodzinnych (bonds per)
JamesChaplin1 opowiada o FamiTama i V5
Zdjęcia
Instrukcja obsługi
Plotki o V5.5
Tłumaczenie testu z Tama Zone
Instrukcja obsługi
Zdjęcia


Tamagotchi TopsitesImage and video hosting by TinyPic

Tamagotchi4Ever